PŘEDSTAVUJEME ŠKOLNÍ BOWLINGOVOU LIGU

V rámci rozvoje pohybových dovedností nejmladší generace nabízí Česká bowlingová asociace zájemcům z řad dětí ve věku od 7 do 18 let možnost vyzkoušet si bowling v rámci místních školních lig . Tyto ligy mohou hrát děti registrované v asociaci zcela zdarma, včetně bezplatného zapůjčení veškerého potřebného vybavení na centrech.

CO NABÍZÍME?

Vyzkoušet si náš moderní sport formou která umožňuje skvělé kolektivní zapojení a poměřit své bowlingové síly se školami z okolí v rámci sportovního zápolení a možnost bojovat v celostátním fínále o titul školního mistra České republiky!

JAK SE HRAJE?

Školní bowlingová liga se hraje systémem základních skupin, ve čtyřech hracích dnech v rámci školního roku. Na dráze hrají vždy tříčlenná družstva, systémem „každý s každým“ v rámci hracího dne. Na soupisce kažého týmu může být až devět hráčů, kteří se mohou po každé hře vystřídat. V propozicích je myšleno i na smíšená družstva či věkové rozdíly mezi jednotlivými hráči. Proto každá hráčka získává 8 bodů na hru k dobru tak, jak tomu je i na evropských soutěžích. Obdobně jako na některých dalších juniorských mistrovských a ligových soutěžích jsou určeny věkové handicapy, kde například mezi dětmi narozenými v roce 2001 a 2013 je rozděleno na základě doloženého věku až 45 bodů na hru navíc. Každý hrací den organizuje proškolený rozhodčí z řad ČBA.

O CO SE HRAJE?

První tři týmy z každé skupiny soutěže po skončení základní části obdrží poháry či medaile. Vítězný tým má možnost postoupit do regionálního finálového kola a poté i do celostátního finále ŠBL do bojů o mistrovský titul a sady republikových medailí a pohárů. Vítěz si samozřejmě odnese i putovní pohár a především titul Mistra České republiky školních týmů v bowlingu!

15.dubna  13°° hodin

4.kolo

25.března 13°° hodin

3.kolo

18.března 13°° hodin

2.kolo

18.února 14°° hodin

1.kolo